Na co nezapomenout pokud plánujete svatbu?

Svatbám na radnici už nejspíš odzvonilo, protože naprostá většina párů se dnes bere na nějakém jiném místě – v hotelu, v zahradě, v parku nebo třeba ve velice oblíbených stodolách a mlýnech. Proto je potřeba si vyhlédnuté místo zarezervovat včas. Je také potřeba pečlivě naplánovat svatební tabuli. Záleží vždy na tom, kde bude vaše svatební hostina probíhat, protože některé podniky mají svoji kuchyni, a někde si můžete jídlo popravit sami. Aby bylo ale kam jídlo možné servírovat, je potřeba vymyslet posezení.

svatba jmenovka

Naprostá většina míst, kde se konají svatby, má k dispozici svůj nábytek, po dohodě ale bývá možné dovézt si svůj. Je potřeba si stoly vyzdobit a také vymyslet zasedací pořádek. Na svatbách bývají tradičně obdélníkové stoly spojené u sebe, v posledních letech ale začíná převládat trend jednotlivých stolů – nejlépe kulatých nebo čtvercových. Záleží na vás co se vám bude líbit nejvíc.

narcis jmenovka

V každém případě je ale potřeba vědět kdo ke bude sedět. Svatební zasedací pořádek je důležitý nejen pro samotné hosty, aby nevznikaly hádky či zmatek ohledně toho kdo kde bude sedět, ale hlavně pro personál, který bude obsluhovat všechny přítomné. Na každý stůl se pro tento účel dává číslo, které pomáhá obsluze nosit co kam patří. Pro hosty i nevěstu a ženicha jsou důležité i svatební jmenovky, a to právě z toho důvodu, aby si každý sedl tam, kde má určené místo. Je to i proto, že se čato ne každý s každým snese, a tak určení míst k sezení zcela jistě přispěje k lepší atmosféře. Svatební jmenovky jsou skvělým řešením, které na svatbě pomůže udržet řád. Dají se vyrobit ve stejném designu jako svatební oznámení i menu, takže celek bude vypadat naprosto skvěle.

Neponechejte nic náhodě
Jestli si chcete své svatební den užít na maximu, určitě někoho požádejte o pomoc s výzdobou i plánováním celé svatby.