Jaké si vybrat pleťové sérum?

Jak důležitý je výběr pleťového séra? Pleťové sérum není to jediné, na čem stojí vaše skin care rutina, ovšem mělo by být jeho nedílnou a důležitou součástí. Pleťové sérum je obvykle to, kde se soustředí nejvíce aktivních látek a cílíte s ním na problém, který chcete ve spojitosti se svou pletí řešit. Říká se, že při skin care nemusíte investovat do produktů, které ze své tváře posléze smyjete, jako je čistič, odličovací produkt a podobně. Ovšem co se séra týče, tam byste rozhodně neměli šetřit a měli byste si dopřát kvalitní produkt s kvalitně naformulovaným složením aktivních látek. Aktivních látek, které se v sérech využívají, je opravdu hodně. Pojďme se podívat na ty, které se využívají nejčastěji.

žena

Kolagen

Kolagen je bílkovina, která je rozpustná ve vodě a v našem těle je nejvíce zastoupenou bílkovinou. Je to taková pojivá složka naší tkáně a pokud máme kolagenu nedostatek, naše kůže předčasně stárne. Naše tělo si kolagen vytváří samo, ale s rostoucím věkem tuto schopnost postupně ztrácí. V takovém bodě je dobré užívat kolagen vnitřně a co se týče pleti, zařadit ho právě do kosmetické rutiny jako prevenci proti vráskám.

tvář

AHA kyseliny

Už dávno jsou pryč ty časy, kdy se na exfoliaci pleti používali peelingy, které obsahovali hrubé částečky, kterými jste si „obrušovali“ starou vrstvu kůže. Dnes se využívají AHA kyseliny, které rozpustí pojivo mezi starými kožními buňkami a vaše kůže se tak lépe regeneruje. Doporučují se pro pleť trpící akné, pigmentovými skvrnami a také jako prevence proti vráskám.

Kyselina hyaluronová

Ze všech hydratačních složek je kyselina hyaluronová tou, která se v našich krajích asi využívá nejvíce. Najdete ji všude, v čističích, v tonikách, v krémech a samozřejmě i v sérech. Existuje spousta sér vyloženě jen s kyselinou hyaluronovou. Dodá vaši pleti hydrataci, kterou potřebuje a zanechá vaši pokožku krásně vláčnou. Jen pozor, kyselina hyaluronová se musí nanášet na vlhkou pleť, jinak by mohla vaši pokožku naopak dehydratovat.