Konečně máme na autě tmavá skla

Pořídili jste si před nedávnem automobil s čirými skly a napadlo vás, že byste je nechali potáhnout tmavou fólií? A jste si plně vědomi, co tím získáte a jaké to přinese výhody? Kdo totiž nikdy v autě s tmavými skly neseděl, může mít o prodeji autofolií zkreslené představy.

Vy vidíte ven, ostatní nevidí na vás – zevnitř je dobře vidět ven, pokud se samozřejmě jedná o folie homologované a v souladu s dopravními předpisy. Nikdo zvenčí však nevidí dovnitř, tím pádem jej to omezuje v jakémkoli vizuálním kontaktu a sledování situace v kabině vozu.

auta na parkovišti

Nervozita za volantem – mnozí řidiči uvítají, když jim nikdo nevidí do obličeje a nemůže totiž hmatatelně reagovat na jejich řidičské umění a styl jízdy. Osobní přímý kontakt z očí do očí je velmi nepříjemný a někoho to dokáže natolik rozhodit, že pak dělá ještě více chyb a může se dopustit i závažné dopravní nehody. Řidiči ukrytí za tmavým sklem se cítí obvykle příjemněji a lépe se soustředí na samotnou jízdu. Nejsou vnějšími okolnostmi tolik rozptylováni, podobně jako například lidé, co jim stále někdo civí pod ruce, když provádí nějakou manuální práci.

auto s tmavými skly

Posezení na parkovišti – posedět na parkovišti v době, kdy je vaše přítelkyně na nákupech, ocení kdejaký muž, který si tu může mezitím vyřídit své některé pracovní záležitosti, anebo dokonce promýšlet a organizovat pro svou přítelkyni nějaké překvapení k narozeninám. Máte tu dostatek klidu a nikdo vás tu neruší, když si najednou můžete povšimnout, jak ve vedlejší řadě aut někdo jeden z automobilů vykrádá. Rozbil boční okénko a nepozorovaně pronikl dovnitř, aby odtud vyprostil nějaké předměty. Vykradači aut se zaměřují hlavně na čirá skla, protože dobře vidí dovnitř a snadno si otipují, co by se tu dalo ukrást. Na auta s tmavými skly si obvykle lupiči netroufnou a vy navíc můžete této situace využít a přivolat na místo činu nepozorovaně policii.