Hrajte si se světlem!

Světlo a celkově práce se světlem je v interiéru velmi důležitá, protože právě světlo vám celou místnost naprosto změní, pokud ho tam bude dostatek. Když nemáte v místnosti a celkově v interiéru dostatek světla, místnost může působit velmi stísněně a nebude tak na vás působit zdravě a dobře, protože se v ní budete cítit přimáčklí a nebude to pro vás moc příjemné. Navíc lidé, kteří mají fobii ze stísněných prostor právě zde mohou narazit. Pokud víte, že se tohoto bojíte a máte z toho strach, snažte se využít co nejvíce světla, ale nejlépe denního. Pokud máte tedy šanci se nějak snažit zařídit byt či dům tak, aby tam bylo co nejvíce oken, tak to udělejte, nebudete toho litovat, navíc okno zakrýt můžete vždy, ale pak se těžce řeže nové okno do cihel, navíc to stojí mnohem více peněz.

světlá místnost

Radši okno navíc než mít v místnosti tmu až takovou, že budete zbytečně moc utrácet za elektřinu. Do každé místnosti se tedy snažte umístit okno, protože jedině tak pro vás v budoucnu bude místnost působit dobře a útulně. Světlo je pro nás totiž důležité, díky němu se cítíme lépe a veselejší, oproti tmě, kde se cítí bezpečně a dobře jen málokdo. Navíc když do místnosti propustíte více světla, bude celá působit mnohem větší a bude pro vás lepší, když budete mít opticky větší interiér než nějaký překombinovaný a malý prostor, kde by se vám ani dobře nežilo. Snažte se také vybírat takové prvky, které vám s tím pomohou, tedy prvky, které propouští světlo nebo dělají interiér opticky větší.

okna

Těmito prvky mohou být jakékoliv výrobky ze skla, tedy fajn volbou může být například skleněné zábradlí Kmkdesign.cz na schodiště, které vám nebude zbytečně, tak jako každé jiné zábradlí, zmenšovat prostor. To samé zvolte u dveří, skleněné jsou vždy lepší, ale nebojte se o své soukromí, protože se dají zvolit samozřejmě dveře s matným sklem. Takže vás za nimi nikdo neuvidí. Dobrá volba může být i zrcadlo, takže pokud zvolíte stěnu plnou velkých zrcadel, bude místnost působit větší.