Ženy versus muži

Přestože ženám leckterá vlastnost mužů vadí, je nespočet dalších, které by mohly do svého života převzít. A nejedná se jenom schopnost většiny partnerů usnout kdykoliv a kdekoliv, zbavit se přebytečných kilogramů bez většího úsilí či nepřikládat pozornost šedivějícím vlasům a stárnoucí pleti. To nejdůležitější ve vzájemné komunikaci je způsob, jakým  probíhá. Muži rozhodně neocení, pokud jejich žena se vyjadřuje v náznacích, dlouze klábosí, anebo se ráda pitvá v soukromých záležitostech ostatních lidí. Pokud žena přijme mužský způsob – mluvit méně, ale jasně, je vyhráno. A základy dobrého soužití jsou postaveny.

Spokojení rodiče

Dělat jenom jednu věc rovněž mnohé ženy neumí. A přitom u mužů tento způsob organizace práce naprosto funguje. Multitasking, kterým se označuje ženská multifunkčnost, je potřeba omezit na nejmenší možnou míru. Protože jenom tak je možné se soustředit na jednu věc. A tu udělat stoprocentně. Rozhodně je potřeba k tomu přibrat i další mužský fígl. A to je předstírání, že opravdu není možné udělat nic dalšího. Stejně jako další nedoceněná mužská vlastnost, která by mnoha ženám usnadnila jejich úděl, je schopnost se chovat jako dítě. A vnést do každého dne určitou dávku nejen radosti, ale i humoru. Třeba i sama ze sebe.

Vyrazit do přírody

Ignorovat nepořádek je asi tím nejtěžším úkolem pro většinu žen. A přitom muži se snad už s touto vlastností rodí. Nejspíš za to mohou geny z pravěku. Kdy museli zajistit obživu pro celou rodinu ulovením zvířete. A ženy zůstávaly v jeskyních a staraly se o domácnost. Časy se ale změnily a tak není potřeba, aby ležel každodenní úklid na bedrech žen. Jenom je potřeba vnést do chodu domácnosti více nadhledu. A nechat každému co jeho jest. Často se stává, že po svatbě se novopečené manželky, v zájmu pravidelného chodu domácnosti, vzdávají svých koníčků. A tu opět muži dokazují, že i toto lze zachovat. Navíc pokud oba partneři mají své rituály, k pohodě společného života to přispívá velkou měrou.