Sháníte bydlení?

Jedním ze způsobů jak se dostat k vlastnímu bydlení, je pořídit si byt od bytového družstva. V dnešní době už není mnoho bytových družstev, které staví nové bytové domy, ale jsou to spíše družstva, které v minulosti byty postavili a nyní je nabízí k bydlení a zároveň se starají o správu svého bytového fondu. Často slouží i bytovým domům, které už nejsou v jejich vlastnictví jako správci a dělají pro ně služby jako je profesionální předseda Společenství vlastníků bytových jednotek. Součástí správy může být i právní pomoc, která se hodí, pokud se v domě objeví neplatič apod.

bytový dům

Bytové družstvo Brno nabízí byty a pokud se rozhodnete pro bydlení v družstevním bytě, nebudete skutečným vlastníkem bytu, ale budete pouze členem družstva. Jednoznačnou výhodou oproti nájemnímu bydlení to ale jsou, a tou hlavní je, že pokud budete poctivě platit nájem, nikdy vás z bytu nemůže nikdo vyhodit, tak jako když vám skončí nájemní smlouva. Byt můžete dle libosti používat a po vás jej mohou užívat dál vaše děti.

Někdy se může stát, že družstvo svůj majetek bude částečně rozprodávat a vy tak budete první, komu bude byt ke koupi nabídnut. A to je zcela jistě obrovská výhoda. V tomto případě si můžete vzít na byt hypotéku, protože byt je již váš a tak splníte podmínku jistit vlastní nemovitostí.

bytový dům

Družstevní bydlení je něco mezi nájemním bydlením a tím ve vlastním bytě. Má své výhody, ale i nevýhody, každopádně je řešením bytové situace a pokud se vám naskytne možnost takového bydlení, není důvod, proč do toho nejít. V bytě se můžete klidně zabydlet, protože budete-li platit nájem a zálohy každý měsíc přesně dle předpisu nájmu, nic vím nehrozí a v bytě vám nikdy nevyprší nájemní smlouva.

Jste z Brna a hledáte bydlení? Zkuste najít bytové družstvo Brno a kouknout, jestli nějaké byty nenabízí. Třeba se něco najde.