Palety jsou i z plastu


Kdyby měli dělníci ve výrobě, skladníci ve skladech nebo prodavači v obchodech přenášet výrobky, které se jim dostanou do rukou, z místa na místo kus po kuse, hodně by se naběhali. A také by to bylo únavné a trvalo by to celou věčnost, než by se ocitlo všechno tam, kde se to ocitnout má. A protože jsou lidé vynalézaví a lenošiví současně, nesmířili se s tímto osudem a dali si tu práci, aby objevili něco, jak si takové počínání maximálně usnadnit. A na co třeba už dávno přišli? Třeba i na to, že se s velkými náklady manipuluje daleko lépe, když jsou tyto naskládané na palety. Když se to na ně naskládá, stačí třeba přijet s vysokozdvižným vozíkem a za chvíli už je všechno tam, kde by to mělo být.

pohozené palety

Dřevěné palety pochopitelně známe už dlouhou řadu let. A tyto už i hodně dávno pomáhaly našim lidem stejně jako lidem v cizině. Ale jakkoliv šlo o skvělou pomoc, ani u toho se neustrnulo. A vývoj nám nakonec přinesl i palety plastové.

Když na to přijde, neliší se taková plastová paleta pod IBC kontejner od dřevěné klasiky zase až tak moc. Oba druhy palet fungují obdobně a jsou obě prospěšné. A proč tedy byly objeveny i novější palety z plastu? Logicky proto, že jsou přece jenom ještě o trochu vhodnější než ty ze dřeva.

srovnané palety

Možná by tu mohla zaznít i výtka, že si na rozdíl od dřeva ničíme plasty přírodu, ale to pro plastové palety téměř neplatí. A jejich pozitiva převažují i nad touto potenciální stinnou stránkou. Plastové palety jsou totiž odolnější než ty dřevěné a jsou i vratné, takže nepředstavují hrozbu pro ekologii, a jsou i lehčí, takže se s nimi lépe pracuje. A mají i další výhody.

A tak mohou dopravci využívat nejen dřevěné, ale i plastové palety. Záleží jenom na jejich volbě. A všechno nasvědčuje tomu, že mají světlejší budoucnost právě palety z plastu. Které mají natolik zásadní pozitiva, že se prostě stále víc upřednostňují.