I bez auta může být život zábavný

Ti z vás, co pamatují ještě socialismus, si možná rozpomenou na životní momenty, kdy v některých rodinách nebylo k dispozici ani jedno auto, a lidé se přesto cítili spokojení. Řešili sice poněkud odlišné starosti ve srovnání se současnou dobou, ale vlastnictví vozidla nebylo nutnou podmínkou ani k přežití, ani k dosažení psychické pohody.

zpětné zrcátko

Tímto vám jen chceme naznačit, že i dnes, kdy jsou automobily dostupné téměř pro každého, se bez nich v určitých situacích obejdete.

Dojíždění do zaměstnání – mnoho lidí dnes pracuje z domova anebo dojíždí do práce městskou hromadnou dopravou. Auto se pak hodí pouze o některých volných víkendech, kdy byste rádi uspořádali výlet do přírody, případně na dovolené, a pro tyto účely si lze pronajmout vůz z autopůjčovny v Praze nonstop.

Nákupy – že auto potřebujete pro nákup, je jen výmluva. V současné době lze nakupovat veškeré spotřební zboží přes e-shopy se zajištěnou dopravou, a co se týče potravin, některé z nich také nakoupíte přes Internet, a ty zbývající není problém donést z obchodu pěšky. Obchody s potravinami jsou dnes téměř v každé větší obci a mnohdy si vystačíte s docela obyčejným bicyklem. A jestliže nakupujete ve velkém například v hypermarketech, i pro tyto účely si lze pronajmout vůz z autopůjčovny.

klíčky od vozu

Platby vlastníka vozidla – vlastnictví vozidla je podmíněno neustálými výdaji. Zjednodušeně řečeno je auto jakýsi žrout peněz, protože musíte platit povinné ručení, i když s vozem vyjedete třeba jen jednou za měsíc na projížďku po vaší obci. Musíte měnit olej, pneumatiky, brzdovou kapalinu, chladicí kapalinu a případné náhradní díly, které se provozem opotřebovávají. Někomu se auto nevyplatí už jen z tohoto důvodu. Jestliže si tedy občas pronajmete vůz z autopůjčovny, nic takového se vás týkat nebude, protože tamní auta jsou v perfektním technickém stavu.