Aranžujeme květiny pro svatební hostinu


Plánujete nejkrásnější událost v životě, totiž vaši svatbu, a chcete si ji uspořádat po svém, aniž byste žádali o pomoc svatební salón? A už máte nachystané veškeré propriety technického charakteru, jako jsou stoly a židle, občerstvení a nápoje, prostírání a ubrusy, svatební šaty, družičky, fotografa, kouzelníka, dopravu na obřad, svatební oznámení a koláčky? Pak už vám snad zbývá jen květinová výzdoba.

svatební kytice

Svatba bez květin, to je jako vyjít ven na ulici od pasu dolů nahý. Každý se tu za vámi ohlédne a cosi si pomyslí, a podobně se to bude odvíjet i na svatbě bez barevných květů. Za prvé by měla mít nevěsta kytici, a za druhé by květiny měly zdobit slavnostně prostřené stoly, a mohly by být rozmístěné i na dalších místech, kde se svatba odehrává.

květinová výzdoba na svatbu

Vytvořit svatební květinovou výzdobu však zvládnete sami, stačí se poohlédnout po vhodných floristických potřebách Lepaso, a případně se inspirovat některými hotovými realizacemi, jimiž se lidé pochlubili na Internetu. Budete k tomu potřebovat flower boxy, aranžovací hmoty a další aranžovací materiál, různé barevné pásky, glitry, lýka, provázky či drátky, a samozřejmě i květiny.

Aranžovat je možné jak květiny živé, tak i sušené, záleží na vaší fantazii, možnostech, prostředí, a také stylu. Ne všude se totiž hodí slaměnky, ne všude karafiáty a ne všude gerbery nebo růže.

Naaranžované řezané květiny lze kombinovat s okrasnými dřevinami nebo s pokojovými rostlinami, ale pokud přece jen chcete poradit, požádejte o radu odborníka, buď bytového či zahradního designéra, anebo fotografa či kohokoli jiného, kdo má zkušenosti s organizováním svateb v exteriéru.

A pokud budete organizovat svatbu na zahradě, nezapomeňte na vhodný přístřešek, například párty stan, který uchrání před deštěm a prachem z ulice alespoň občerstvení a cenné předměty, jako je odložená elektronika (mobily, notebooky, tablety, kamery, fotoaparáty).