Zdravá voda musí být čistá

Na veřejnou plovárnu chodí během letních měsíců kde kdo, a to je právě problém. obvykle bývají tato místa narvaná až k prasknutí, což jednak znamená sníženou možnost si efektivně zaplavat, jednak tím člověk ztrácí soukromí, kterého si mnoho lidí také hodně považují. A na rybnících či přehradách to nebývá o moc lepší. Jak si tedy zaplavat, a přitom nemuset snášet zvídavé pohledy svého bezprostředního okolí? Jedním z nejúčinnějších receptů je nechat si postavit na zahradě vlastní vodní plochu. Ano, nejedná se o nic levného, nicméně takto je možné plavat každý den.

Exotický bazén

Samotný bazén je rozhodně velká investice, zvláště, jedná-li se o zapuštěný model. Nicméně ani po jeho zaplacení se člověk nevyhne další výdajům. Ty už naštěstí nebývají tak velké. Důležité je hlavně udržovat vodu v čistotě, čehož se dá nejlépe dosáhnout speciální chemií.

Který přípravek?

K tomuto účelu se používá celá řada přípravků. Asi nejznámějším je chlór. Jedná se o prvek, který dokáže být ve větší koncentraci zdraví nebezpečný, avšak v menším množství naopak pomáhá. Chlór je vysoce efektivní, a navíc se dá pořídit za docela sympatické peníze, a sice ve formě tablet do bazénu https://www.chlorito.cz/multi-tablety-5v1. Ty se ve vodě snadno rozpustí a mohou fungovat dlouhé hodiny v kuse. Alternativou ke chlóru jsou pak kyslíkové přípravky. Ty jsou mnohem méně aromatické, a tudíž vyhovují hlavně lidem s citlivějším čichem. V poslední době se do popředí zájmu dostává i bazénová sůl. Ta sama o sobě není moc účinná. Aby fungovala podle předpokladů, musí se nechat rozpustit speciálním solonizační jednotkou. A ta není zrovna levná.

Hlava ve vodě

Plachta

Velmi účinné mohou být i na první pohled bezvýznamné drobnosti typu zakrývací plachty. Tento druh doplňku dokáže fungovat jako protekce vůči různým lístkům, větvičkám a dalšímu nepořádku, který putuje po světě pomocí větru a může se dostat na hladinu.