Zajistěte si bohatou zásobu vitamínů nejen na zimu!

Hledáte způsob, jak za pár korun obohatit svůj jídelníček a prospět zdraví? V tom případě by vaší pozornosti rozhodně nemělo uniknout klíčení semínek.
klíčky, zelenina a krájecí prkénko

Naklíčit si zásobu výhonků plných vitamínů, minerálů a enzymů je hračka a zvládne to i malé dítě. Takže i když doposud nemáte žádné zahradnické zkušenosti, tak se toho rozhodně nemusíte obávat. Tím spíše, že vás to vyjde levně, protože prakticky nic nebudete potřebovat.
Co se vám bude hodit pro pěstování mladých výhonků rostlin?
Jak již bylo řečeno, není toho mnoho. Jedná se především o samotná semínka, bez kterých se samozřejmě neobejdete, o misku na klíčení semínek, a samozřejmě o vodu. Vše ostatní zajistí samotná příroda.
Jaký je postup klíčení?
K zahájení klíčení vám postačí pár jednoduchých kroků. Jestliže chcete celý proces vhodně urychlit, měli byste semínka nejdříve důkladně namočit ve vodě. Z toho důvodu je vložte do sklenice a zalijte vodou – ideálně tak, aby je vodní hladina převyšovala. Když je v tomto stavu ponecháte přes noc, tak uvidíte, že během této doby vodu důkladně nasáknou a zvětší svůj objem – nabobtnají.
Poté vodu slijte a semena udržujte vlhká – tím, že je budete několikrát denně prolévat čerstvou vodou. Semena by neměla ve vodě stát, ale zároveň by jejich povrch neměl nikdy zcela oschnout.
klíčky z slunečnice
Když tento postup budete opakovat několik dnů, již brzy se na semínkách objeví první malé klíčky, a jakmile dosáhnou rozumné velikosti, můžete sklízet. Klíčky je ideální konzumovat ve stavu, kdy vytvoří první dva malé lístky. V takovém případě obsahují mnoho cenných vitamínů, minerálů, a jiných výživově hodnotných látek.
A také byste neměli zapomenout, že rostliny ke zdárnému růstu potřebují i světlo a vhodnou teplotu – ideální proto bude, když nádobu na klíčení umístíte na parapet okna do místnosti s pokojovou teplotou.
Uvidíte, že již z první sklizně budete nadšení!