O existenci Velkého Mederu neví každý

Také patříte k lidem, kteří jméno obce Velký Meder slyší poprvé v životě? Není divu, vždyť nejde ani o hlavní město státu, ani o obydlený prostor s vysokým počtem obyvatel. Jedná se o docela tuctové lidské sídlo s několika tisíci stálými obyvateli na Jižním Slovensku, v Podunajské nížině. K jeho věhlasu ovšem přispívá postupně, po malých krůčcích, informovanost mezi lidmi, kteří tu prožili svou dovolenou.

voda v bazénu

Sláva Velkého Mederu spočívá na vyvěrajících termálních pramenech a na vybudované infrastruktuře, která tu udržuje v nepřetržitém chodu po celý rok rekreační zařízení s několika termálními bazény. Termální voda je rozváděna a ochlazována na přijatelnou teplotu do venkovních i vnitřních nádrží, které jsou využitelné i v zimním období. Venku může nasněžit třeba půl metru sněhu a vy si užíváte koupel pod hladinou, aniž byste trpěli podchlazením.

žena v bazénu

Jistou předností ubytování Velký Meder apartmány je i blízké okolí termálních koupališť. Je zde vysázen lesopark s možností relaxačních aktivit, jako jsou pěší procházky, jízda na kole, provozování míčových her a některých vhodných sportů. Nebudete se tu tedy nudit a navíc si v zalesněném prostředí budete připadat přirozeně, rozhodně mnohem lépe, než v bazénech, které neposkytují výhled do přírody, ale pouze na uměle vytvořené stavby z železobetonové konstrukce.

A budete-li mít zájem někam vycestovat a změnit program, není problém usednout do auta a vypravit se do Bratislavy, do Budapešti nebo do Vídně. Není to ani příliš daleko k maďarskému Balatonu a výlet můžete zaměřit i směrem na sever, ke vzdálenějším objektům v Nízkých a Vysokých Tatrách, v oblasti Liptova nebo Podpolaní či Slovenského krasu.

Dovolená ve Velkém Mederu patří k těm, co lidé opakují častěji, a kam se rádi vrací po prožitých zkušenostech, s nimiž se mnohdy také pochlubí na Internetu.