Menstruační kalhotky z nanovlákna na vodácké výpravě

Když společně s přáteli uspořádáte vodáckou výpravu, máte naplánovaný termín, a všechno klape tak, že už je zajištěná přeprava lodí i bagáže a zajištěný program na celý týden, zdá se, že kromě počasí vás už snad nic nemůže zaskočit a nepříjemně překvapit. Toto může platit pro muže, kteří kromě obvyklých vodáckých záležitostí nic jiného řešit nemusí, ale ženy a dívky se mohou dostat do prekérních situací v souvislosti s očekávanou menstruací. Menstruace na vodě je nepříjemná zejména v tom, že znemožňuje koupání, ale to nemusí být ten hlavní důvod problémů. Ty zažívá něžné pohlaví zejména na souši. A mezi vodáky to rozhodně není záviděníhodná situace.

dívka na břehu

Žádné vložky, žádné tampony = dokonalé pohodlí – menstruační krvácení vyžaduje nasazení vložek či tamponů a zejména jejich častou výměnu. Pro průběh splouvání říčního úseku to znamená jisté omezení, především častější zastávky, přičemž to někde ani není možné, a je-li nutné měnit vložku zrovna při průjezdu městem, dokáže tato nepříjemnost pokazit celkový dojem z dovolené. A právě pro podobné okamžiky byly vyvinuty menstruační kalhotky z nanovlákna. Absorbují zcela spolehlivě veškerou tekutinu, aniž by bylo nutné do nich vkládat jakékoli další předměty. Bez vložek a tamponů je pak putování po řece, a spousta dalších s tím souvisejících aktivit, příjemnější.

žena v kajaku

Mění se jednou za den – co vodáci (vodačky) ocení asi nejvíc, je nutnost výměny kalhotek pouze jednou za den. Díky tomu se v podstatě vůbec neřeší žádné potíže s častou výměnou tamponů, a menstruace tak do vašeho života téměř jakýmkoli negativním způsobem nezasahuje. Jestliže dodržíte zákaz koupání, a to z hygienických důvodů, bude pak plavba zážitkem, který si můžete dopřát častěji, a vaši přátelé ani nemusí vůbec tušit, že se právě nacházíte v tomto specifickém životním období.