Když se hudebník nebo malíř pustí do montáže nábytku


Lidé to měli za socialismu i za první republiky snazší, co se týče nakupování nábytku. Jednoduše si vybrali již hotový výrobek, anebo si nechali nábytek zhotovit na míru od truhláře, a ten jim jej také dovezl v celistvé podobě. Zkrátka pokud jste chtěli psací stůl anebo postel, truhlář vám dovezl (nebo jste si dovezli sami) psací stůl nebo postel. Jak jednoduché!

nábytek v pokoji

Doba však pokročila a výrobu nábytku provází úskalí drahého pronájmu skladových prostor. Ve snaze ušetřit na výrobních nákladech se již nábytek zhotovuje v podobě stavebnice. Takže vám domů nepřivezou psací stůl a postel, ale hromadu prkének, latí, desek, vrutů, šroubů a kolíčků. A teď si představte, že si postel a psací stůl koupí šikovný řemeslník – rozbalí jednotlivé komponenty z krabice a s chutí se pustí do montáže nábytku, jako by se nechumelilo. Za pár hodin či desítek minut je hotovo.

montáž nábytku

Tuto zdánlivou idylku však nelze aplikovat na každý případ. Nábytek totiž nekupují jen řemeslníci a kutilové, ale i ženy samoživitelky, hudebníci, spisovatelé, lékaři, malíři, zahradníci, a nikdo z nich vůbec nemusí mít ani zkušenosti, ani vybavení, a ani schopnosti sestavit všechny desky a latě dohromady. Výrobci toto vůbec neřeší, a nezabývají se tím ani obchodníci, ti totiž předpokládají, že si poradíte sami.

Naštěstí existuje výpomoc v podobě montáže nábytku v Praze od stěhovacích firem. Můžete stěhováky požádat o tuto službu prakticky kdykoli, a pro jakýkoli nábytek. Není podmínkou, abyste se s nábytkem kamkoli stěhovali, a to ani v rámci bytového domu v jedné ulici. Klidně můžete zůstat tam, kde jste, a pouze dohodnete vhodný termín. Podmínkou je pouze umožnit stěhovákům do tamní místnosti přístup, a místnost by také měla být dostatečně prostorná, aby tam bylo možné nábytek sestavit. Většinou to však nebývá problém, zvláště pak v situacích, kdy si zařizujete obytný prostor, a je v něm pouze koberec, dlažba či plovoucí podlaha.